Novigradski Centar za posjetitelje ugostio je grupu odraslih i djece koji u našem gradu borave u sklopu međunarodnog Erasmus+ projekta KA210 “Medvjedići nade – Teddy Bears of Hope”. Goste je srdačno dočekao gradonačelnik Anteo Milos, poželjevši im dobrodošlicu i ugodan boravak u Novigradu-Cittanova. Tijekom posjeta sudionici su prošetali Centrom i upoznali bogatu novigradsku ribarsku povijest, druženje je proteklo u ugodnoj i opuštenoj atmosferi, uz kolače i mali znak pažnje.
Grupu je u Novigradu predvodila Lana Bitenc, članica Teatra Don Hihot i donedavna naša sugrađanka, koja u projektu sudjeluje uz partnere iz Maribora i Turske. Upravo ovaj projekt povezuje različite zemlje kroz kreativnost, suradnju i – kako kažu sudionici – Ponekad jedan medvjedić može povezati tri države.


Završno predstavljanje projekta Medvjedića nade ovog utorka u novigradskoj Zajednici Talijana
Teatar Don Hihot domaćin je i nositelj završne prezentacije međunarodnog projekta “Medvjedići nade – Teddy Bears of Hope” u Hrvatskoj te vas s veseljem poziva na druženje u utorak, 2. lipnja, od 16 sati u prostorima novigradske Zajednice Talijana gdje će se održati završno predstavljanje programa. Dođite upoznati medvjediće koji su putovali od Slovenije preko Turske do Novigrada i otkriti kakve su priče, ideje i prijateljstva usput prikupili. Posjetitelje očekuju kreativni radovi djece i mladih, zanimljive priče i vesela atmosfera za cijelu obitelj.






