Hrvatska udruga poslovnih žena (KRUG) predsjednicu uprave Lagune Novigrad d.d. Zrinku Bokulić proglasila managericom godine

Hrvatska udruga poslovnih žena (KRUG), ovogodišnje priznanje managerice godine dodijelila je Zrinki Bokulić, direktorici Lagune Novigrad d.d. zbog iznimnih rezultata u poslovanju tvrtke koja je danas jedan od značajnijih nosioca turizma u Istarskoj županiji. Od kada je 2007. imenovana direktoricom Društva, Laguna Novigrad bilježi kontinuirani rast dobiti i broja noćenja temeljeći strategiju razvoja na investicijama vezanim uz poboljšanje sveukupne kvalitete vlastitih turističkih sadržaja kao i proširenju kapaciteta.
Laguna Novigrad je tako u 2011. za 12 posto povećala broj noćenja u odnosu na 2010. Prihodi društva povećani su za 20 posto, dok je neto operativna bila veća za 19 postotnih poena u odnosu na 2010. godinu.
– Naš cilj u 2011. bio je rast u svim segmentima i to smo ostvarili investiranjem u postojeće kapacitete i kontinuiranim poboljšanjem kvalitete vlastite ponude, što je rezultiralo ostvarenjem veće prosječne cijene usluge i povećanjem broja noćenja, izjavila je Bokulić.
Uz kontinuirano ulaganje u kampove u kojima se danas nalaze sve popularnije mobilne kućice koje su u Laguni oblikovali u tzv. „Istarsko selo“, Društvo rast temelji i na gotovo cjelogodišnjem poslovanju Hotela Maestral**** koji je uz bogato opremljeni wellness centar u pred i podsezoni orijentiran na sportsko-rekreativne grupe i individualne goste.
Laguna Novigrad danas raspolaže s 538 soba u dva hotela koja su kategorizirana s četiri i tri zvjezdice. Osim čvrstih kapaciteta Društvo raspolaže s 1400 mjesta u kampovima. Svi kapaciteti mogu istovremeno ugostiti maksimalno do 5200 gostiju. Društvo tijekom sezone zapošljava oko 300 radnika, a od 2012. u sastavu Lagune Novigrad posluje i Hotel Feral**** iz Brne na Korčuli.
Zahvaljujući se na prestižnoj nagradi Bokulić se osim dioničarima i Laguninim poslovnim partnerima, posebno zahvalila svojim suradnicima i svim zaposlenicima društva s kojima ovu nagradu želi i podijeliti jer uspjeh smatra zajedničkim rezultatom.
– Ovaj posao iznimno je stresan i odgovoran, no imam sreću da radim posao koji me ispunjava i kojeg volim, u jednoj izrazito kompetitivnoj regiji. Istra je danas jedno evjerojatno poticajno okruženje gdje vaša konkurencija zapravo postaje partner u stvaranju novih proizvoda i ideja, regija koja se opredijelila za turizam koji ne završava na granicama pojedinog poduzeća i mjesto gdje partikularni interesi ustupaju pred općim dobrom, naglasila je Bokulić.
Dodajmo kako je pored iznimnih poslovnih rezultata Bokulić svojim dolaskom na mjesto predsjednice uprave Lagune Novigrad d.d. uspostavila i odličnu suradnju s lokalnom zajednicom u kojoj Društvo djeluje, kako kroz potporu brojnim inicijativama, udrugama, sportskim klubovima i pojedincima s područja Novigrada, tako i partnerstvom u projektima koji unaprjeđuju Novigrad i Istru kao turističke destinacije.
Zrinka Bokulić diplomirala je na Ekonomskom fakultetu u Zagrebu i magistrirala (EMBA) na Cotrugli Bussiness School. Tijekom karijere obnašala je funkcije člana uprave ili radila na izvršnim pozicijama u brojnim hotelijersko-turističkim društvima poput Dubrovnik – Babinog kuka, Zlatnog otoka, Valamara, Falkensteinera i drugih. Članica je vijeća Turističke zajednice Istarske županije i grada Novigrada.