Obavijest građanima – posljedice velikog nevremena

Zbog jakog kišnog nevremena koje je jutros pogodilo Novigrad – Cittanova, sve hitne službe, komunalno poduzeće Neapolis, policija, predstavnici Civilne zaštite, DVD-a i JVP-a, nalaze se na terenu i rješavaju najhitnije situacije. Posebno su pogođeni Dom za starije i nemoćne osobe, Sportska dvorana te zgrada dječjih vrtića.

U Novigrad-Cittanova stigli su i istarski župan Boris Miletić, načelnica Stožera civilne zaštite Istarske županije Gordana Antić, zapovjednik Vatrogasne zajednice Istarske županije Dino Kozlevac, kao i pripadnici Javnih vatrogasnih postaja iz Umaga, Poreča, Rovinja, Pule i Buzeta, te pomoć ostalih službi i dalje pristiže.

Mole se svi građani koji su pretrpjeli štetu uzrokovanu obilnim kišama da se pismeno jave Gradu Novigradu-Cittanova na e-mail adresu: info@novigrad.hr, kako bi se mogla procijeniti ukupna šteta radi prijave elementarne nepogode.

Ukoliko nije moguće poslati pismeni zahtjev putem e-maila, građani se mogu javiti i telefonom u Gradsku upravu, svakim radnim danom na telefon : 052 / 757-055; 757-446.

Prijave nastalih oštećenja važno je javiti najkasnije do 9. rujna, a potrebno je navesti:

  • ime i prezime podnositelja,
  • adresu na kojoj je nastalo oštećenje,
  • kontakt telefon ili mobitel,
  • opisati nastala oštećenja i priložiti fotografije (ako su dostupne),
  • te okvirnu procjenu troškova sanacije.

Zahvaljujemo svim građanima na suradnji i razumijevanju.