Pobjedom austrijskog Wolfsbergera okončano treće izdanje nogometnog turnira Istria winter cup

Finalnim susretom između pulske Istre 1961 i austrijskog Wolfsbergera, odigranim na igralištu Lako u Novigradu, u nedjelju poslijepodne završen je treći Istria Winter Cup, međunarodni nogometni turnir, koji se tijekom proteklih tjedan dana odigravao u Novigradu i Umagu. Prvo mjesto i naslov pobjednika turnira pripao je austrijskoj momčadi, koja je u finalnoj utakmici svladala Puljane rezultatom 2:1.

Po završetku finalne utakmice upriličena je dodjela nagrada i priznanja najuspješnijim ekipama i pojedincima na turniru. Nagradu za najboljeg igrača turnira dobio je igrač pobjedničke ekipe Michael Liendl. Najbolji strijelac turnira je njegov klupski kolega Christoph Čermenjak s postignuta tri pogotka, dok je najmlađi igrač 18-godišnji Maximilian Ritscher, također iz redova Wolfsburga. Najboljim vratarom proglašen je Božidar Radošević, vratar Istre 1961.

U utakmici za treće mjesto Pomorac iz Kostrene svladao je Široki Brijeg rezultatom 2:1 i tako priredio ugodno iznenađenje, obzirom da je kao drugoligaš nastupio u kokurenciji eurospkih prvoligaša. Konačni plasman momčadi na ovogodišnjem Istria Winter Cupu je dakle: Wolfsberger AC (Austrija), Istra 1961, Pomorac, Široki Brijeg (BiH), Gyirmot SE (Mađarska), FK Željezničar, (BiH), VMFD Žalgiris (Litva), Kecskemeti TE (Mađarska).

Predstavnici momčadi po završetku turnira, kao i tijekom njegova trajanja, bili su puni riječi hvale za organizatore, za gostoprimstvo koje ih je ovdje dočekalo, kao i za sportsku infrastrukturu, smještajne kapacitete i sve druge elemente važne za kvalitetne pripreme nogometnih prvoligaša.

– Turnir je izuzetno dobro organiziran, okupio je kvalitetne ekipe i svima nama koji smo na njemu sudjelovali pružio je dobar uvid u stanje momčadi u ovoj završnoj fazi priprema, neposredno pred početak ligaških natjecanja. Iako je naglasak turnira na pripremnim utakmicama naravno da je svakom sportašu i nogometašu važno i drago pobjediti, pa se i mi iskreno veselimo osvajanju ovog turnira, prenio je trener pobjedničke momčadi Nenad Bjelica, dodajući: “Izuzetno smo zadovoljni uvjetima koje je naša momčad imala tijekom priprema u Novigradu, sve je na najvišoj razini, tek će se u sportsku infrastrukturu, točnije u nogometne terene, trebati još ponešto uložiti, kako bi uvjeti bili još kvalitetniji i kako bi ovdje na pripreme privukli još veći broj europskih momčadi. Ja osobno Istru jako dobro poznajem, ali mi je drago da sam i ljudima iz svojega kluba uspio pokazati i dokazati sve kvalitete koje ovo podneblje ima”, zaključio je Bjelica.

Direktor turnira Ives Čakarun čestitao je pobjednicima, te zahvalio svim sudionicima, ali i svima onima koji su dali svoj doprinos da turnir uspješno bude priveden kraju: “Vremenske prilike nisu nam baš išle na ruku, imali smo stoga problema s pripremom terena, ali smo zahvaljujući iznimnim naporima svih ljudi iz organizacijskog tima uspjeli zadovoljiti sve potrebe turnira. Drago mi je da su predstavnici ekipa izrazili svoje zadovoljstvo turnirom, ali i uvjetima koje su ovdje imali tijekom svojih priprema, što svakako predstavlja dobar znak turističkoj privredi i svima nama koji nastojimo od Novigrada napraviti poželjnu destinaciju za prpreme sportaša, osobito nogometnih ekipa. Drago mi je također da je turnir zadovoljio i u svom nogometnom aspektu, jer je publika i u Novigradu i u Umagu imala priliku pogledati nekoliko vrlo dobriIh nogometnih predstava, zaključno s vrlo dobrom i atraktivnom finalnom utakmicom dvaju kvalitetnih i motiviranih protivnika, u kojoj je netko pak morao pobjediti, a netko izgubiti. U svakom slučaju, vjerujem kako je turnir u svom trećem izdanju opravdao očekivanja, te se već okrećemo pripremama za idući, četvrti Istria winter cup.”